19 augustus 2010

Representatief terrein voor noeste bedrijvigheid

Een timmerbedrijf, een grote glashandel, een groothandel in metaalproducten, een internationaal transportbedrijf; zomaar voorbeelden van bedrijven die op PolanenPark terecht kunnen. PolanenPark profileert zich als hoogwaardige vestigingsplaats voor bedrijven in de zwaardere milieucategorieën die belang hechten aan kwaliteit. Het strategisch aan de A9 en knooppunt Rottepolderplein gelegen terrein is, na een ingrijpende herstructureringsactie, zo goed als bouwrijp. De verkoop van PolanenPark is in volle gang. De toekomst ziet er zonnig uit. Niet in de laatste plaats omdat er fraaie kansen liggen om PolanenPark op een hele natuurlijke manier te integreren in een (toekomstige) omgeving vol cultuur- en natuurschoon.

 

Brettenpark: heerlijk wonen en werken

De stad Amsterdam trekt, langs een aantal ‘radialen' vanuit het stadshart, meer en meer naar buiten. De bewoners, maar de bedrijven natuurlijk als eerste. Ook de Radiaal West is zo'n beweging. In een ontwikkelvisie, de Radiaal West, wordt de groene ‘cultuurzone' van Westergasfabriek tot en met Sugar City ontwikkeld tot het toekomstige Brettenpark, een soort Central Park waarlangs Amsterdammers straks heerlijk kunnen wonen en werken. De groene, recreatieve, maar ook economische routes zullen op den duur zelfs helemaal worden doorgetrokken naar de kust.

 

Verbanden met omgeving bieden kansen voor PolanenPark

PolanenPark ligt zeer strategisch in die Westwaartse lijn en kan een belangrijke rol gaan spelen als landschapspark voor hardwerkende bedrijven die behoefte hebben aan een bijzondere omgeving. Recreatiegebied Spaarnwoude, de kust en de stad zijn vlakbij. Er liggen prachtige forten aan de westkant van het park. Vroeger maakten deze forten deel uit van de Stelling van Amsterdam, nu is het UNESCO Werelderfgoed. Schiphol en de Haven liggen binnen handbereik. En met het hoge kwaliteitsniveau past PolanenPark naadloos in deze omgeving. Hoe mooi kun je het hebben, op een voormalig afvalterrein?